הדפסה

הטוטו לא אישר תשלום 2 מליון ש"ח לנשים

ONE, אוגוסט 2014

 

הטוטו לא אישר תשלום של 2 מיליון ש"ח לנשים

הטוטו הפסיק את התמיכה בליגת הנשים בכדורסל מחוסר הכנסה. שטרק:

"פגיעה קטלנית בענף, רואה בשרת הספורט כגורם האחראי לעצירת המהלך"

 

דירקטוריון הטוטו החליט להפסיק את התמיכה הכספית בסך 2 מיליון שקלים לעונה לליגת הנשים בכדורסל.

בטוטו החליטו שזה לא נכון לתת לליגת הנשים מכספי השיווק מכוון שמבחינת הטוטו, הליגה לא תורמת כלום לטובת מכירות הטוטו. בדירקטוריון הטוטו הציגו לחברים את הנתונים והם החליטו להפסיק לאלתר את המימון הכספי מכספי השיווק של ליגת הנשים.

יו"ר מנהלת ליגת על נשים, רו"ח איריס שטרק: הגיבה לדברים: "ההודעה בדבר ביטול הסכם השיווק עם הטוטו היא פגיעה קטלנית בענף כדורסל הנשים. בעונה שהסתיימה, לראשונה מאז הקמת המנהלת, פעלנו לא רק ליישום מלא של ההסכם אלא אף להגדלת התמורות השיווקיות לטוטו בפלטפורמות השונות של הליגה: חשיפה תקשורתית נרחבת, אתר אינטרנט חדש, שידורי רדיו, פעילויות קהילה, מיתוג במגרשים וכו'".

"לא ייתכן שהטוטו, שהינו גוף ציבורי שכל מטרתו לפעול למען קידום הספורט בישראל, יתמוך בכ-100 מליון ש"ח בענף הכדורגל ולמעלה ממליון ש"ח בכדורסל הגברים, ולא יכיר כלל בענף כדורסל הנשים. חוקיותו לכאורה של ״תקציב השיווק״ מוטלת בספק רב מן היסוד", המשיכה שטרק. אין דרך יפה לומר זאת, דה פקטו, תקציב השיווק של הטוטו הוא כלי סיוע לענף כדורגל הגברים".

אסור לשכוח שכספי הטוטו הם כספי הימורים של הציבור בישראל, ובעצם כך מעודד הטוטו לפעילות הימורים. על אחת כמה וכמה יש לפעול במשנה זהירות, כך שהכספים המתקבלים מפעילות ביטול הסכם השיווק ישמשו כמנוף לשינוי חברתי ויצירת שוויון ולא להקפאת מצב קיים. ביטול הסכם השיווק הינו עצירת הפעילות של ליגת על נשים, הליגה הבכירה של מדינת ישראל, שהשנה צפויה לפעול גם באירופה". 

שטרק כבר החליטה על הצעדים הבאים שעלייה לעשות על מנת להציג את כדורסל הנשים בישראל: "אין לנו דרך אחרת אלא לפעול לתיקון העיוות המתמשך זה שנים רבות, באמצעות פנייה לבג"צ וזאת לצורך יצירת פריצת דרך והסדרה עתידית של כספי התמיכה. אני רואה בשרת הספורט, לימור לבנת, כגורם האחראי לעצירת המהלך השגוי ותקוותי שדווקא שרת הספורט כאישה, תילחם ותמצא את הדרך להקצות לספורט הנשים תקציבים שוויוניים, ותמנע ממי שמתעלם מקיומנו להמשיך לעשות זאת. יש לשים לב שהמערכות הציבוריות, המממנות את פעילות הספורט בישראל, מתעלמות לא רק מהחובה לפעול בשוויון כלפי נשים אלא מההתעוררות העצומה בפעילות ספורט נשים, מן הספורט העממי ועד המקצועני"". 

 לכתבה המלאה באתר ONE לחץ כאן