הדפסה

תלוי מי עושה את החשבון

 "בענף ראיית החשבון, כל ניסיון להגיע לטבלת שכר מהימנה נתקל בגרסאות סותרות של עובדים זוטרים, שותפים-מנהלים ונציגי ועדי עובדים בהתהוות. חלק מהפירמות סירבו למסור מידע ואחרות מסרו מידע חלקי או לא-מדויק, כך שטווחי השכר נותרו לא ברורים. מה שכן ברור הוא שהשוק הזה נמצא בבעיה" 

"בעשור האחרון עברה דמותו ותדמיתו של רואה החשבון מהפך של ממש. מדמות רואה החשבון הממושקף-הקלאסי, הספון במשרדו האפרורי, נקבר תחת ערימת ניירות וקלסרים, לאחת הדמויות המבוקשות במשק - יועץ עסקי, כלכלי, מנהל סיכונים, אדם מתוחכם ובעל ידע בלתי יסולא בפז. אם לשפוט על פי הצהרות כל בכירי המשק, בעשור הבא צפויה מהפכה נוספת בשוק הזה - מהפכת הטכנולוגיה; כזו שתעלים את הניירת ותבצע מאות אלפי - ואולי מיליוני - פעולות חשבונאיות בדקה. בכל פירמה עמלים עכשיו על התוכנה הבאה שתקפיץ אותם לעידן ביקורת חדש"

"רואת חשבון איריס שטרק, שותפה-מנהלת במשרד רוה"ח שטרק-את-שטרק, סגנית נשיא לשכת רואי-חשבון, מסכימה ש"במשרדים הגדולים יש ההתמקדות יותר בייעוץ ובצירופים הנלווים", אך לדבריה, מדובר בתופעה שמתחברת לבעיה חמורה של השוק בשנים האחרונות: שחיקת שכר הטרחה. "המעבר הזה נעשה כמקור להגדלת הרווחיות כנגד השחיקה שקיימת בנושא של שכר הטרחה בתחום הביקורת. אחת הסכנות הכי גדולות למגזר, היא העובדה שהמחירים - גם במכרזים במגזר הממשלתי, גם במגזר הפרטי וגם בחברות הציבוריות - יורדים כל הזמן. כל מי שיחשב את כמות ההוצאות והעבודה של רואי החשבון המבקרים מול שכר הטרחה שהם מקבלים, יראה שמדובר בשכ"ט מגוחך לשעה"

 

לקריאת הכתבה במלואה לחץ כאן